Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... La multi ani! Cum se procedează daca un vecin a scos ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

La multi ani! Cum se procedează daca un vecin a scos clanța ...

La multi ani!

Cum se procedează daca un vecin a scos clanța unui geam al blocului?

Va mulțumesc anticipat pentru un răspuns urgent!
1-Rugam respectati regulamentul forumului si nu postati mai multe topicuri cu subiect identic
Pentru coerenta discutiei continuati in topicul initial www.avocatnet.ro/forum/discu...
2-Pentru raspuns care sa va fie benefic,comunicati de la bun incept aspecte,elemente esentiale ,nu modificati si completati ulterior
In ce calitate a intervenit un vecin asupra partii comune de imobil de locuit in comun?
Fiind vorba despre geam al blocului respectiv parte comuna,legal ,asociatia de proprietari prin reprezentanti sau prestatori de servcii persoane fizice sau juridice autorizate pot interveni asupra partii comune de condominiu
Daca vecinul a intervenit de la sine putere sa execute interventii/modifiicari la geam al blocului,presedintele sau comitetul executiv detin autoritatea si competenta sa analizeze oportunitatea si necesitatea interventiei si eventual sa dispuna masuri in consecinta