avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... OUG 164/2022- art 18 alin. 1 Nu înțeleg in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

OUG 164/2022- art 18 alin. 1 Nu înțeleg in totalitate fraza ...

OUG 164/2022- art 18 alin. 1
Nu înțeleg in totalitate fraza "In situațiile de suspendare a drepturilor prevăzute la art. 16 alin. (2) și art. 17 alin. (2) acestea pot fi solicitate și de către o altă persoană îndreptățită, dacă îndeplinește cerințele prevăzute în prezenta ordonanță de urgență, mai puțin cele prevăzute la art. 11 alin. (1)." Adică cum "mai puțin cele prevăzute la art. 11 alin 1"?

Alte discuții în legătură

Conditii de suspendare a indemnizatiei de crestere si ingrijire copil Antoanela Geaman Antoanela Geaman Conform art.Art. 19 oug 111/201o ([i]1) Beneficiarul drepturilor prevazute de prezenta ordonanta de urgenta este obligat sa comunice in scris primariei orice ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru ccc cris7821 cris7821 Sunt in concediu postanatal (cele 126 zile) care se termina pe 17 iulie 2012 si as vrea sa stiu cu cat timp inainte de a se termina acest concediu medical ... (vezi toată discuția)
Transfer indemnizatie la ccc de 2 ani. omumaro omumaro Buna ziua, suntem in urmatoarea situatie: Sotia a nascut pe 17.05.2011 si a ales CCC de 2 ani. In momentul de fata eu am un PFA la care nu am activitate. Se ... (vezi toată discuția)