Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, de ce nu mi-a venit si mie cardul social de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, de ce nu mi-a venit si mie cardul social de alimente ...

Buna ziua de ce nu mea venit si mie cardul social de alimente nu am venit sunt si eu amarata nu am salariu nu am nimic ...ma numesc Dragomir mariana andreea locuiesc in comuna sascut judetul bacau .
Buna ziua.
Cine beneficiază de aceste vouchere sociale
Ajutorul financiar se acordă următoarelor categorii de persoane:

-pensionarilor înscriși în sistemul public de pensii și cei aflaţi în evidenţa caselor de pensii sectoriale, ale căror venituri nete lunare proprii sunt mai mici sau egale cu 1.500 de lei;
-persoanelor încadrate în gradul de handicap grav, accentuat sau mediu, care au venituri nete lunare proprii mai mici sau egale cu 1.500 de lei;
-familiilor cu cel puţin 2 copii aflați în întreţinere, ale căror venituri nete lunare pe membru de familie sunt mai mici sau egale cu 600 de lei;
-familiilor monoparentale ale căror venituri nete lunare pe membru de familie sunt mai mici sau egale cu 600 de lei;
familiilor care au dreptul la ajutorul social, în conformitate cu Legea nr. 416/2001 privind venitul minim garantat, cu ---
-modificările şi completările ulterioare;
persoanelor fără adăpost, aşa cum sunt definite în prevederile legale în vigoare.

Dvs.nu va incadrati in cele mentionate.
Puteti sa faceti o adresa catre primarie in vederea unui sprijin financiar.