Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Procedura somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Procedura somaj tehnic

Buna ziua,

Ma confrunt cu urmatoarea situatie pentru prima data. Societatea la care lucrez doreste sa trimita in somaj tehnic pt prima data un numar de angajati incepand din martie 2010.
As dori sa stiu cu ajutorul dumneavoastra care sunt etapele care trebuie parcurse pentru procedura de somaj tehnic.
Orice raspuns imi este de un real ajutor.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Buna ziua,
feceti o decizie conform art.52 alin 1 lit d din Codul Muncii), in care sa specificati motivul si apoi enumerati oamenii si nr de zile: din data de..in date ... Trebuie specificate si prevederile art.53 alin 1 si 2 si anexati lista cu semnaturile oamenilor, care vor lua la cuniostinta si vor semna. Decizia se inregistreaza la ITM.
1. De ce nu cititi si alte topicuri cu aceeasi intrebare, de pe acest forum?
2. Ati fi vazut recomandarea unei colege ale noastre. Adica:
www.avocatnet.ro/content/art...