Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara!Suntem 3 frati fratele meu locuieste in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara!Suntem 3 frati fratele meu locuieste in casa parinteasca ...

Buna seara!Suntem 3 frati fratele meu locuieste in casa parinteasca la succesiune are dreptul la nai mult sau se imparte totul la 3.
Daca va referiti la mostenire, nu are importanta ca locuieste in casa, va mosteni tot cat prevede legea daca imobilul va intra in mostenire.