Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... In Constanta impozitul pe autoturisme se impoziteaza ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

In Constanta impozitul pe autoturisme se impoziteaza diferentiat ...

In Constanta impozitul pe autoturisme se impoziteaza diferentiat daca ai mai multe mijloace auto. La primul se majoreaza cu 10,4% (cum prevede codul fiscal) la al doilea cu 20% iar de la al treilea cu 50%. Acest mod de calcul functioneaza de trei ani. Este corect? In anii precedenti atat Orban cat si Citu spuneau ca nu exista impozitari suplimentare la mijloacele auto la persoane fizice dar la noi se poate.
Legile se schimba permanent functie de interesul statului
Ce au promis Orban si Catu in trecut au modificat urmatorii alesi ai poporului
Legea nu s-a schimbat. Este aceeasi. Este vorba de interpretarea ei. Acest impozit diferentiat pe nr. de masini este valabil de 3 ani (a fost introdus pe vremea lui Fagadau)