Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Nu sunt sigura ca am reusit sa postez ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Nu sunt sigura ca am reusit sa postez intrebarea, ...

Buna ziua. Nu sunt sigura ca am reusit sa postez intrebarea, asa ca mai vin inca o data. Am incheiat contractul cu actualul furnizor de energie electrica inainte sa achit toate facturile ( de fapt una extrem de mare, cu restul sunt la zi). Acum ca am un nou furnizor, cel anterior ma poate debransa pentru neplata facturii. Sau ce se poate intampla exact?

Multumesc.
Nu vă debranșează, dar fostul furnizor va încerca să-și recupereze creanța. Adică, s-ar putea să vă treziți cu o citație de la judecătorie.

Dorin Voicilas a scris:

Nu vă debranșează, dar fostul furnizor va încerca să-și recupereze creanța. Adică, s-ar putea să vă treziți cu o citație de la judecătorie.

Multunesc, intentia mea esre sa platesc oricum, dar nu dispun acum de toata suma. E o usurare.