avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Am radiat o mașină anul trecut. Când m-am dus anul ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Am radiat o mașină anul trecut. Când m-am dus anul acesta sa ...

Am radiat o mașină anul trecut. Când mam dus anul acesta sa plătesc impozitul la primărie încă figuram cu autoturismul oe numele meu . Vreau sa menționez ca nu găsesc certificatul se radiere . Cum sa procedez?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:47, 27 Ianuarie 2023
Buna seara,
Daca ati avut acel act atunci are un numar de inregistrare si o data.
Solicitati sa se efectueze o cercetare in registrul iesiri al primariei in perioada cand ati solicitat si obtinut radierea si veti gasi actul.
Certifcatul de radiere a fost emis de catre autoritatea fiscala unde aveti notat rolul fiscal
Solicitati oficial conducerii unitatii fiscale sa verifice in evidente

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere auto lucamiha lucamiha Am facut acum 5 ani o doar un act de vanzare cumparare a unui autoturism si nu am efectuat radierea auto la momentul acela. Intre timp am pierdut contractul de ... (vezi toată discuția)
Scadere de la impozit autoturism garofoli garofoli Momentan figurez in evidenta directiei taxe si impozite cu un autoturism pe care nu il mai detin de vreo 6 ani , vanzandu-l catre alta persoana .....din pacate ... (vezi toată discuția)
Impozit auto catalinuxxl catalinuxxl Va salut . Am vandut o masina in anul 2007 cu act de vanzare cumparare si a doua zi am aliberat de la primarie certificatul fiscal pt aceasta . Eu nu stiu ... (vezi toată discuția)