Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Am radiat o mașină anul trecut. Când m-am dus anul ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Am radiat o mașină anul trecut. Când m-am dus anul acesta sa ...

Am radiat o mașină anul trecut. Când mam dus anul acesta sa plătesc impozitul la primărie încă figuram cu autoturismul oe numele meu . Vreau sa menționez ca nu găsesc certificatul se radiere . Cum sa procedez?
Buna seara,
Daca ati avut acel act atunci are un numar de inregistrare si o data.
Solicitati sa se efectueze o cercetare in registrul iesiri al primariei in perioada cand ati solicitat si obtinut radierea si veti gasi actul.
Certifcatul de radiere a fost emis de catre autoritatea fiscala unde aveti notat rolul fiscal
Solicitati oficial conducerii unitatii fiscale sa verifice in evidente