Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum intru in posesia mostenirii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum intru in posesia mostenirii

Buna ziua,
Tatal meu a decedat. Sunt singurul copil. Era divortat de mama. nu s-a mai recasatorit (era singur).
Cum procedez sa trec pe numele meu bunurile tatalui.
Mentionez ca are terenuri cu cadastru facut (unde are case), si trenuri la camp/padure unde nu are facut cadastru. De asemenea are bani la banca. Nu are imputernicit la conturi. Multumesc frumos
viu, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Contactati birou notarial dezbateti succesiunea