Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, din cauza unui accident rutier am rămas ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, din cauza unui accident rutier am rămas fără permisul ...

Bună ziua, din cauza unui accident rutier am rămas fără permisul de conducere și o pedeapsa cu suspendare și supraveghere...Întrebarea mea este îmi mai pot recupera permisul și după cât timp?Mulțumesc
Dupa 1 an de zile de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare puteti sustine examen pentru alt permis.
Asta înseamnă școală, ore de condus și tot procedeul de examen scris și proba practica?Cazierul meu fiind ,,pătat " nu afectează în nici un fel?Va mulțumesc!
Cabinet de Avocat ,,Pătrașcu Razvan"

Traian111 a scris:

Asta înseamnă școală, ore de condus și tot procedeul de examen scris și proba practica?Cazierul meu fiind ,,pătat " nu afectează în nici un fel?Va mulțumesc!

Nu se mai face scoala, sustineti doar examenul.
Normal că vă afectează.Examinatorii vor fi mai drastici și va vor contabiliza toate greșelile cât de mici tocmai că să nu treceți examenul.