avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, din cauza unui accident rutier am rămas ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, din cauza unui accident rutier am rămas fără permisul ...

Bună ziua, din cauza unui accident rutier am rămas fără permisul de conducere și o pedeapsa cu suspendare și supraveghere...Întrebarea mea este îmi mai pot recupera permisul și după cât timp?Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: mitabiciclista , utilizator 16:43, 1 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dupa 1 an de zile de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare puteti sustine examen pentru alt permis.
Asta înseamnă școală, ore de condus și tot procedeul de examen scris și proba practica?Cazierul meu fiind ,,pătat " nu afectează în nici un fel?Va mulțumesc!
Cabinet de Avocat ,,Pătrașcu Razvan"

Traian111 a scris:

Asta înseamnă școală, ore de condus și tot procedeul de examen scris și proba practica?Cazierul meu fiind ,,pătat " nu afectează în nici un fel?Va mulțumesc!

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se mai face scoala, sustineti doar examenul.
Normal că vă afectează.Examinatorii vor fi mai drastici și va vor contabiliza toate greșelile cât de mici tocmai că să nu treceți examenul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare permis in urma unui accident cu victime kozmynro kozmynro va salut, in urma cu aproximativ 2 ani am avut un accident cu victime. am terminat cu procesul anul trecut, in mai si a fost facut recurs de catre o parte ... (vezi toată discuția)
Obtinere permis auto/condamnat cu suspendare! gabilucian gabilucian Buna ziua am fost condamnat cu suspendare sub supraveghere, in mai multe dosare, ultima condamnare a ramas definitiva anul trecut(2014) in februarie Insa mai ... (vezi toată discuția)
Redobandirea permisului de conducere anulat pop.marius pop.marius Am avut permisul de conducere anulat in urma unui accident. Stiu ca pot sa ma prezint la examenul de redobandire doar la un an de la ramanerea definitiva si ... (vezi toată discuția)