Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... de ce au amanat cauza, daca nu au preschimat mai ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

de ce au amanat cauza, daca nu au preschimat mai devreme termenul ...

de ce au amanat cauza, daca nu au preschimat mai devreme termenul deja fixat
Ora estimata: 10:30
Complet: S3-Completul nr.2 Apel
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt:
Document:

Ora estimata: 13:00
Complet: S3-Camera de consiliu nr.2 Apel
Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt: Respinge cererea de preschimbare a termenului. Fără cale de atac.
Nu cunoastem continutul documentelor din dosar si motivele care au determinat pe membrii completului de judecata sa respinga cererea de preschimbare termen de judecata
Probabil completul a apreciat ca motivele invocate in cerere nu sunt relevante
Nu am întrebat despre respingerea cererii de preschimbare termen.

Am întrebat de ce, la termenul deja alocat, dar neschimbat,
grefiera a adăugat mențiunea amână cauza
Sunați.la arhiva și întrebați e cel mai simplu.Poate sa fie o eroare,poate exista un motiv de amânare e greu sa ghicim ...
Cred că vă rătăciți în detalii...
Nu e o amânare. E ... rămâne cum s-a stabilit.

Spune-mi dacă greșesc.
Ați fost citat pentru termenul din 25.04, așa-i?
Ulterior ați solicitat o preschimbare de termen, cerere care a fost respinsă.
Și a rămas termenul ce fusese dinainte stabilit.
Știu, sună bizar acel "amână cauza", dar nu e o amânare.
romascanu, moderator
Va mulțumesc pentru raspuns.
Aveți dreptate. Totuși nu trebuia să dau 4 telefoane la grefier și arhiva, sa mi se explice că citația a rămas valabilă și că ceea ce scrie este doar o consecință tehnica a operațiunilor efectuate.

Sunt ce este drept în faza detaliilor...de forma, până în 25 aprilie ar fi destul timp.

romascanu a scris:

Cred că vă rătăciți în detalii...
Nu e o amânare. E ... rămâne cum s-a stabilit.

Spune-mi dacă greșesc.
Ați fost citat pentru termenul din 25.04, așa-i?
Ulterior ați solicitat o preschimbare de termen, cerere care a fost respinsă.
Și a rămas termenul ce fusese dinainte stabilit.
Știu, sună bizar acel "amână cauza", dar nu e o amânare.