Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Înainte de a ne căsători m-a luat în spațiu la ea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Înainte de a ne căsători m-a luat în spațiu la ea După a ...

Înainte de nea căsători ma luat în spațiu la ea După a trecut casa pe copilul ei eu am adresa acolo la casa am și investit în casa poate sa vina copilu sa ma dea afara dacă nu am divorțat
Poate cere evacuarea dvs in instanta. Casa lui nu are legatura cu divortul dvs.
In cazul unei acţiuni în evacuare a unor persoane care ocupă locuinţa fără titlu locativ, acestea au dreptul să pretindă recunoaşterea dreptului lor de retenţie (de a mai ramane in imobil) întemeiat pe cheltuielile efectuate pentru lucrările necesare locuinţei, deoarece există o legătură obiectivă între aceste cheltuieli (mai ales daca acele cheltuieli au fost unele necesare si utile) şi bunul imobil din care urmează sa fiti evacuat la cererea proprietarului.