Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legalitate declaratie utilizare loc parcare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legalitate declaratie utilizare loc parcare

Care este legalitatea unei declaratii de utilizare a unui loc de parcare?
In cadrul complexului de blocuri avem locuri de parcare ale caror drepturi de utilizare au fost vandute de dezvoltator, dar unii proprietari sustin ca asta ar fi de fapt ilegal.
Actele semnate la notar contin pozitionarea si numarul respectivelor locuri de parcare.
Sunt aspecte distincte intre declaratie utilizare,drept de utilizare si titular loc de parcare
Intre cine a fost realizata declaratia de utilizare loc de parcare?
Daca in documentele de achizitie bun imobil este consemnat si alocare de loc de parcare nominalizat rezulta ca utilizatorul locului de parcare detine calitatea de proprietar deci nu se justifica declaratie de utilizare