avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legalitate declaratie utilizare loc parcare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legalitate declaratie utilizare loc parcare

Care este legalitatea unei declaratii de utilizare a unui loc de parcare?
In cadrul complexului de blocuri avem locuri de parcare ale caror drepturi de utilizare au fost vandute de dezvoltator, dar unii proprietari sustin ca asta ar fi de fapt ilegal.
Actele semnate la notar contin pozitionarea si numarul respectivelor locuri de parcare.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 02:12, 7 Februarie 2023
Sunt aspecte distincte intre declaratie utilizare,drept de utilizare si titular loc de parcare
Intre cine a fost realizata declaratia de utilizare loc de parcare?
Daca in documentele de achizitie bun imobil este consemnat si alocare de loc de parcare nominalizat rezulta ca utilizatorul locului de parcare detine calitatea de proprietar deci nu se justifica declaratie de utilizare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Locuri de parcare / furnizor de apa IulianaUglai IulianaUglai Buna ziua! Anul acesta am achizitionat un imobil intr-un bloc nou construit, intr-o localitate la periferia Timisoarei. Contractul prevede apartamentul si ... (vezi toată discuția)
Declaratie utilizare loc de parcare rob345 rob345 Buna ziua, Am achizitionat recent un apartament intr-un ansamblu rezidential nou contruit in Bucuresti. Pe langa apartament am achizitionat si un loc de ... (vezi toată discuția)
Parcare proprietate personala langa bloc Gesserit Gesserit In 2017 am cumparat un apartament intr-un bloc nou, de la primul proprietar. In contractul de vanzare, pe langa apartament sunt incluse doua locuri de parcare, ... (vezi toată discuția)