avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! In luna aprilie copilul implineste 2 ani. ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! In luna aprilie copilul implineste 2 ani. Doresc sa ...

Buna ziua!
In luna aprilie copilul implineste 2 ani. Doresc sa stiu cum se procedeaza pentru depunerea demisiei avand in vedere ca sunt in CCC (am citit legislatia, insa se mentioneaza stimulentul de insertie), cu cat timp inainte se depune demisia.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: romibaro , utilizator 13:02, 8 Februarie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
faceti cerere de incetare a suspendarii cim si cererea de incetare a cim. oricand doriti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie savy savy Buna ziua, In cazul in care beneficiarul indemnizatiei pentru cresterea copilului \"pana la un 1 an\" se intoarce la munca in cat timp trebuie sa depuna ... (vezi toată discuția)
Doresc sa ma intorc din ccc mai devreme la serviciu dorisk dorisk Buna ziua,sunt in concediu crestere copil pentru 2 ani,copilul meu are 8 luni,deci mai am un an si un pic de concediu, doresc sa-mi caut un job mai bun iar ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de insertie daca reiau activitatea din ccc Fulg Fulg Am nascut in 10septembrie 2012. Am optat pentru Concediu ingrijire copil pentru 2 ani. In data de 9 august 2014 ma intorc la serviciu. Sotul nu-si ia concediul ... (vezi toată discuția)