Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Strada cu doua regimuri de PUZ
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Strada cu doua regimuri de PUZ

Buna ziua,

Pe o strada din sectorul 2, o latura are regim L1 (locuinte), iar cealalta M3 (multifunctionala), desi si pe cealalta latura sunt tot locuinte. Am intrebat deja la PMB la Urbanism in virtutea carui argument juridic s-a schimbat incadrarea a jumatate de strada.

Din punct de vedere legal, am posibilitatea sa initiez o actiune in instanta pentru modificarea PUZ si revenirea la regimul unitar L1 al strazii ?

Multumesc !
danac71, utilizator