avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 335 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Același loc de munca, aceiasi functie aceiasi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Același loc de munca, aceiasi functie aceiasi pregătire profesională, ...

Același loc de munca, aceiasi functie aceiasi pregătire profesională, dar drepturi diferite.Adica o parte din colegi beneficiază de conditii speciale de munca și o parte nu.Ce trebuie făcut sa beneficieze toți de aceleași drepturi
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:52, 14 Februarie 2023
Sunteti sigur de acest aspect ? Daca da, puteti sesiza CNCD - Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării
Ultima modificare: Marți, 14 Februarie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diferența dintre angajați. steluta-tah steluta-tah Patroana face diferența dintre mine și colega mea. Amândouă avem contractul de munca pe 4 ore,amândouă avem aceiași functie. Patroana vrea ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie făcut atunci când ai colegi care au aceeași încadrare, ... Morcan Luminita Morcan Luminita Ce trebuie făcut atunci când ai colegi care au aceeași încadrare, aceeași funcție, facem același lucru , iar unii au dreptul la spor de toxicitate , ... (vezi toată discuția)
Neacordarea concediului de odihna = discriminare? codulmuncii codulmuncii Bunadimineata. Angajatorul refuza sa-mi dea concediu de odihna pe anii trecuti si pe anul acesta chiar si dupa ce am facut cerere de programare. Bineinteles ... (vezi toată discuția)