avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua! Oare ambalajelor din hartie kraft cu duza ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua! Oare ambalajelor din hartie kraft cu duza din plastic ...

Buna ziua! Oare ambalajelor din hartie kraft cu duza din plastic pentru sucuri (avand in compozitie Hartie, Bopa, Alu, Pe) li se aplica Sistemul Garantie - Returnare (SGR)?
Multumim!

Alte discuții în legătură

Regimul ambalajelor reciclabile din sgr (hg 1074/2021) mariusbaraitaru mariusbaraitaru Salutare! In anexa HG 1074 / 2021 privind stabilirea sistemului de garanție-returnare pentru ambalaje primare nereutilizabile exista specificat ca ... (vezi toată discuția)
Schimbari contabile sistemul de garantie returnare sgr mariusbaraitaru mariusbaraitaru Salutare! Primiti intrebari despre schimbarile contabile aduse de sistemul de garantie returnare SGR? Daca da, stiti cum sa raspundeti acestor intrebari? Ma ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am o pfa, neplatitoare de tva, cu activitate comert ... mirela1984 mirela1984 Buna ziua! Am o pfa, neplatitoare de tva, cu activitate comert produse alimentare. am achizitionat marfa cu ambalaje sgr. va rog sa ma ajutati: - cu ... (vezi toată discuția)