Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale imputernicire ORC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

imputernicire ORC

Sunt din Bucuresti si am un SRL inregistrat la ORC din Giurgiu. Vreau sa deschid un punct de lucru in Bucuresti si ma intereseaza daca pot sa-i dau unei salariate o imputernicire prin care sa reprezinte firma in relatiile cu ORC-ul, pentru nu a mai fi nevoie sa ma deplasez la Giurgiu. Este legal, nu am probleme la ORC?
Multumesc anticipat!
marinamarilena a scris:

Sunt din Bucuresti si am un SRL inregistrat la ORC din Giurgiu. Vreau sa deschid un punct de lucru in Bucuresti si ma intereseaza daca pot sa-i dau unei salariate o imputernicire prin care sa reprezinte firma in relatiile cu ORC-ul, pentru nu a mai fi nevoie sa ma deplasez la Giurgiu. Este legal, nu am probleme la ORC?

Puteti, daca delegatia de imputernicire este redactata corespunzator si semnata de Administratorul firmei.
Cu stima,