avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 221 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale imputernicire ORC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

imputernicire ORC

Sunt din Bucuresti si am un SRL inregistrat la ORC din Giurgiu. Vreau sa deschid un punct de lucru in Bucuresti si ma intereseaza daca pot sa-i dau unei salariate o imputernicire prin care sa reprezinte firma in relatiile cu ORC-ul, pentru nu a mai fi nevoie sa ma deplasez la Giurgiu. Este legal, nu am probleme la ORC?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 13:41, 24 Ianuarie 2010
marinamarilena a scris:

Sunt din Bucuresti si am un SRL inregistrat la ORC din Giurgiu. Vreau sa deschid un punct de lucru in Bucuresti si ma intereseaza daca pot sa-i dau unei salariate o imputernicire prin care sa reprezinte firma in relatiile cu ORC-ul, pentru nu a mai fi nevoie sa ma deplasez la Giurgiu. Este legal, nu am probleme la ORC?

Puteti, daca delegatia de imputernicire este redactata corespunzator si semnata de Administratorul firmei.
Cu stima,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept de semnatura roxxicutzz roxxicutzz Buna, As vrea si eu sa stiu exact ce imi trebuie ca angajatorul meu sa ma imputerniceasca cu drept de semnatura a tuturor documentelor la itm. Trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Procura! Val1977 Val1977 Buna ziua, Vreau sa cedez actiunile unei societati comerciale in care suntem 2 actionari catre o alta persoana din afara societatii respective. Am fost la ... (vezi toată discuția)
Sediu de firma in bloc de locuinte anamarinescu anamarinescu as dori sa stiu daca exista vreo prevedere legala privind interzicerea sau limitarea existentei sediilor de firme in blocurile de locuit si daca nu, care ar fi ... (vezi toată discuția)