avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua Va rog sa ma ajutați în clarificarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua Va rog sa ma ajutați în clarificarea următorului ...

Bună ziua
Va rog sa ma ajutați în clarificarea următorului adpect:
Ce înseamnă dacă o persoana este citata ca intimat într-un dosar penal care are ca obiect confirmare la renunțare urmărire penala?
Multumedc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:31, 24 Februarie 2023
Va revine obligatia sa va prezentati la data si ora comunicata in citatie in fața instantei, care va judeca confirmarea solutiei de renuntare. la urmarirea penala
In ipoteza/varianta in care instanta de judecata va confirma solutia, va trebui sa va conformati dispozitiilor cuprinse in ordonanta.
Ultima modificare: Vineri, 24 Februarie 2023
ynocentta, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obiect: confirmare renunţare urmărire penală Sorin4UK Sorin4UK Sunt intimat intr-un proces care are obiectul mentionat anterior fara nicio alta referinta. Ce inseamna aceasta si ce obligatii am ? (vezi toată discuția)
Renuntare la urmarirea penala aplesea95 aplesea95 Buna seara, ieri am primit acasa o citatie in care mi se aduce la cunostinta: \"Sunteti chemat in aceasta instanta, camera P*, Complet c 7 penal camera de ... (vezi toată discuția)