Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua Va rog sa ma ajutați în clarificarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua Va rog sa ma ajutați în clarificarea următorului ...

Bună ziua
Va rog sa ma ajutați în clarificarea următorului adpect:
Ce înseamnă dacă o persoana este citata ca intimat într-un dosar penal care are ca obiect confirmare la renunțare urmărire penala?
Multumedc
Va revine obligatia sa va prezentati la data si ora comunicata in citatie in fața instantei, care va judeca confirmarea solutiei de renuntare. la urmarirea penala
In ipoteza/varianta in care instanta de judecata va confirma solutia, va trebui sa va conformati dispozitiilor cuprinse in ordonanta.
ynocentta, utilizator