Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Venituri neimpozabile_Raportare D112
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Venituri neimpozabile_Raportare D112

1. In cadrul entitatii TP, cu cod CAEN 4110, se desfasoara si activitate de HoReCa (cod CAEN 5520), respectiv Hotel @ Bucuresti. Pentru activitatea de la acest punct de lucru sunt angajati perosane din Asia, carora , conf. legislatiei, li se asigura si cazare in cadrul Hotelului. Raportam in D112 ? cum determinam aceste venituri neimpozabile pentru angajat ? Dar pentru cetatenii romani carora li se deconteaza abonament de trasport lunar pentru deplasare la / de la loc de munca?
2. In cadul entitatii TP, pe cod CAEN 4110 sunt angajati carora li se deconteza lunar transport / chelt cu combustibil, in baza Contract de comodat folosinta autoturism propriu. Raportam in D112? Va multumesc.
george-neagu, moderator