Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara Doresc sa va intreb daca pot face o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara Doresc sa va intreb daca pot face o sesizare unui ...

Buna seara

Doresc sa va intreb daca pot face o sesizare unui agent de paza a scoliii unde invata baiatul meu, deoarece am parcat masina in dreputul portii de intrare in scoala la o distanta de 1 metru fara sa incomodez pe nimeni iar acesta mi-a spus sa mut masina ca blochez intrarea.
I-am specificat ca voi pleca in 2 minute dupa ce coboara baiatul meu si ca daca voi incompda pe cineva o voi face atunci. S-a intors spre intrarea din scoala si l-am auzit adresandu-mi injurii. Din cate stiu atributiile unui agent de paza se referra la incita imobilului, stiu ca nu are in ATRIBUTII CE ESTE DINCOLO DE GARDUL SCOLII PE DOMENIUL PUBLIC. VREAU SA FAC O SESIZARE
Puteți face o sesizare catre conducerea scolii și eventual la firma de paza unde lucrează.Ce rezultate vor avea sesizările dvs e greu de spus...
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Va multumesc.Este vorba de o Scoasla Speciala, unde Dna fumeaza deseori in fata portii, parasindu-si postul din interiorul imobilului chiar si in pauza copiilor lasandusi nesupravegheati. Are voie sa fumeze in fata intrarii in curte, ce exemplu poate oferi acestor copii care imita orice...
Buna seara, agentul de paza a fost transferat la alt obiectiv.Va multumesc pentru sfaturi.