Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua Este vorba de un contract de vânzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua Este vorba de un contract de vânzare cumpărare cu ...

Bună ziua
Este vorba de un contract de vânzare cumpărare cu sumă de bani plătită iar cât trăiește bătrâna să stea în apartament și să i asigur menaj și întreținere doar că pe bătrână a luato o nepoata la ea și i a făcut mutație și buletin la adresa nepoatei și nu mai locuiește în apartament din contract
Acum întreb dacă acea renta viagera s a anulat și pot să locuiesc în apartament?
Nu s-a anulat.
Dar, e renta viageră sau uzufruct viager?
Ca sunt lucruri diferite