Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Minorii platesc taxe pentru venituri obținute on-line?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Minorii platesc taxe pentru venituri obținute on-line?

Bună ziua,
Fiul meu de 13 ani a reușit sa facă ceva banuti folosind platformele on-line și acum ar dori sa ii scoată pentru as cumpara diverse lucruri pentru el.
El deține un card de credit atașat contului bancar al tatălui care i-a fost necesar pentru virarea bursei de merit la scoala.
Întrebarea mea este dacă fiul meu va scoate banii cu ajutorul acelui card de credit va trebui sa achite impozit/ CAS/ pensii?
Sau trebuie sa facem un PFA pe numele unei persoane adulte?
Vrem sa vedem dacă merita sa continuie activitățile lui on-line sau dacă mai bine se lasă păgubaș.
Multumim anticipat!
bozzont, utilizator