Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Se emite chitanta daca am încasat o plata prin ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Se emite chitanta daca am încasat o plata prin transfer bancar?

se emite chitanta daca am încasat o plata prin transfer bancar? am facut o factura online si acolo imi apărea sa emit chitanta dupa ce am încasat banii , si am emis si chitanta. Este vorba de un pfa
george-neagu, moderator
Nu. Emiteți doar factura. Înregistrarea venitului în registrul jurnal de încasări și plăților o faceți conform extrasului de cont.