Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decontarea combustibilului pentru o delegație.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decontarea combustibilului pentru o delegație.

Buna ziua!
In legatura cu decontarea combustibilului pentru o delegatie: Cat putem deconta?
Adica, fac distanta dus intors X consumul masinii X cat e litrul de motorina/benzina?
george-neagu, moderator
Distanta totala x 7,5 l/ 100 Km x pret, lei/ litru = valoare de decontare transport.
deci e obligatorie 7.5l/100 km?
Asa zice o HG veche de vreo 15 ani care se aplica.
Multumesc frumos!