avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum se citesc apometrele Mom 2000, RO 138 1993? Va ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum se citesc apometrele Mom 2000, RO 138 1993? Va multumesc ...

Cum se citesc apometrele Mom 2000, RO 138 1993? Va multumesc
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 04:58, 15 Martie 2023
Fiti mai explicit, ce nu intelegeti. Orice apometru are un cadran, iar in centrul sau e indicata in metri cubi cu 4 sau 5 cifre semnificative cantitatea acumulata, de apa consumata. Cifrele respective sunt negre. Dedesubt pot exista niste indicatoare rotative, pentru subdiviziuni ale metrului cub:
-0,1 - sute de litri
-0,01- zeci de litri
-0,001 litri
Trebuis sa cititi prima data numarul de pe cadranul principal, de exemplu 00589 si apoi in ordinea sute de litri, zeci de litri si litri cifrele la care s-a oprit acul rosu
Adica ceva de genul: 00589,631 metri cubi

Acest index il transmiteti asociatiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citire contor apa Robby_na Robby_na buna ziua! as vrea sa stiu, explicit, cum se citeste contoarul la apa ( apometru 5 cifre, ex. 00789), pentru a evita discutiile in contradictoriu cu alte ... (vezi toată discuția)
Cum citesc un contoar de apa rece? Claudiu. Claudiu. Apometrul are 5 cifre este de apa rece cum se citeste,eu stiu k ultima nu se citeste (vezi toată discuția)
Cum se citeste corect acest tip de apometru ? Sandu111 Sandu111 Buna ziua ! Doresc sa stiu cum sa citeste mai exact acest tip de apometru ... (vezi toată discuția)