Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum se citesc apometrele Mom 2000, RO 138 1993? Va ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum se citesc apometrele Mom 2000, RO 138 1993? Va multumesc ...

Cum se citesc apometrele Mom 2000, RO 138 1993? Va multumesc
Fiti mai explicit, ce nu intelegeti. Orice apometru are un cadran, iar in centrul sau e indicata in metri cubi cu 4 sau 5 cifre semnificative cantitatea acumulata, de apa consumata. Cifrele respective sunt negre. Dedesubt pot exista niste indicatoare rotative, pentru subdiviziuni ale metrului cub:
-0,1 - sute de litri
-0,01- zeci de litri
-0,001 litri
Trebuis sa cititi prima data numarul de pe cadranul principal, de exemplu 00589 si apoi in ordinea sute de litri, zeci de litri si litri cifrele la care s-a oprit acul rosu
Adica ceva de genul: 00589,631 metri cubi

Acest index il transmiteti asociatiei.