avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am o intrebare ,am iesit prin pensie anticipata fara ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am o intrebare ,am iesit prin pensie anticipata fara penalizare ...

Am o intrebare ,am iesit prin pensie anticipata fara penalizare in 2021 acum in aprilie 2023 fac 65 de ani si trebuie definitivata pensia ,in contextul stirilor care se vehiculeaza pe tv cu ce se va hotara la finalul lunii martie poate avea o influenta negativa la definitivarea dosarului meu de pensie definitiva ? Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: florinm58 , utilizator 19:18, 21 Martie 2023
Lsati stitile de la TV ..legea nu se schimba dupa o zi pe alta ..prin urmare, nu veti fi afectat.
Multumesc pentru raspuns !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am dosar de pensie anticipata partiala din august 2021 cu plata ... Irina Manuela Irina Manuela Am dosar de pensie anticipata partiala din august 2021 cu plata suspendata, deoarece in toata aceasta perioada am realizat stagiu de cotizare. Traiesc intr-o ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata barbat edith maria edith maria Buna ziua Sotul meu este nascut in 14 august 1956, lucreaza din iulie 1975 pana in prezent, din care 16 ani si 9 luni in grupa a II-a. Cand se poate pensiona ... (vezi toată discuția)
Calcul pensie legea 263/2010 pt 40 ani contributivitate 42 pct/35 ... adamgeo adamgeo CALCUL PENSIE LEGEA 263/2010 pt 40 ani contributivitate 42 pct/35 ani egal 1.2 pct 1,2 pctx1,41 x2032 lei egal 3454 lei pensie + 830 lei(pct.stabilitate) ... (vezi toată discuția)