Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se poate verifica vechimea de munca pana ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se poate verifica vechimea de munca pana prezent???,Stiut ...

Cum se poate verifica vechimea de munca pana prezent???,Stiut faptul ca nu este deja carnet de munca si Romtelecom unde apartine dupa atatea schimbar ???,Este vorba de mun Gheorgheni judetul Harghita
Multumesc foarte frumos daca primesc un raspuns
Nu aveti unde sa va verificati vechimea cumulata .... .

Pana la data abrogarii Decretului nr.92/1976, respectiv 01.01.2011, vechimea in munca si in specialitate se probeaza cu carnetul de munca sau cu adeverinte de vechime in cazul in care nu s-a intocmit carnet de munca.

Incepand cu data 01.01.2011, constituirea vechimii in munca se face in baza adeverintelor de vechime/extras REVISAL eliberate exclusiv de catre angajatori, obligatie legala instituita potrivit art.7 alin.6 din HG nr.905/2017 privind registrul general de evidenta a salariatilor.
De asemenea, ITM-ul va poate elibera un extras REVISAL privind situatia contractelor individuale de munca transmise la inspectorat, ulterior datei de 01.01.2011, contra cost.
Nu aveti unde sa va verificati vechimea cumulata .... .

Pana la data abrogarii Decretului nr.92/1976, respectiv 01.01.2011, vechimea in munca si in specialitate se probeaza cu carnetul de munca sau cu adeverinte de vechime in cazul in care nu s-a intocmit carnet de munca.

Incepand cu data 01.01.2011, constituirea vechimii in munca se face in baza adeverintelor de vechime/extras REVISAL eliberate exclusiv de catre angajatori, obligatie legala instituita potrivit art.7 alin.6 din HG nr.905/2017 privind registrul general de evidenta a salariatilor.
De asemenea, ITM-ul va poate elibera un extras REVISAL privind situatia contractelor individuale de munca transmise la inspectorat, ulterior datei de 01.01.2011, contra cost.