Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, am virsta de 65 in mai fac 66 de ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, am virsta de 65 in mai fac 66 de ani vechime f.putina ...

Buna ziua, am virsta de 65 in mai fac 66 de ani vechime f.putina (am tot muncit la negru )
Doveditor cu acte am doar 3ani 7luni .
Oare pot beneficia de pensie sociala ?
Nu.
Nu poate beneficia de pensie de limită de vârstă fără cotizație de minim 15 ani, iar pensie socială nu există pentru cei care au muncit la negru.
Pensie socială nu există de fel.
Dapix, utilizator