Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am intrat in posesia unei adeverinte care contine ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am intrat in posesia unei adeverinte care contine toate sporurile ...

Am intrat in posesia unei adeverinte care contine toate sporurile posibile date din anul angajarii mele 1976 si pana in 2001 ,de CO,Ture,Sarbatori ,Nopti ,Prime etc. am vreo sansa daca o depun la casa de pensii sa fie luata in consideratie la definitivarea pensiei ? Va multumesc .
Sanse aveti numai printr-o actiune in instanta.
Puteti depune adeverinta la CJP pentru a fi avuta in vedere la recalcularea pensiei dvs. prevazuta de noua lege a pensiilor (exista un ordin MMPS nr. 487/ 31.05.2021 in acest sens, pentru acceptare adeverinte). In prezent, nu se stie insa cand se va aplica noua lege si in ce forma.