Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare sediu social dupa cesionarea firmei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare sediu social dupa cesionarea firmei

Buna ziua , am cesionat partile sociale la un SRL catre o alta persoana(si am schimbat si administratorul) , dar sediul social a ramas acelasi(locuinta mea). Mai am vreo responsabilitate asupra sediului social al SRLului sau este complet raspunderea noului administrator sa il schimbe
csichitiu@iotgroup.com, utilizator
Buna ziua, sediul social ramane valabil dupa cesionare daca nu a expirat durata sau daca nu reziliati contractul.