avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare sediu social dupa cesionarea firmei
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare sediu social dupa cesionarea firmei

Buna ziua , am cesionat partile sociale la un SRL catre o alta persoana(si am schimbat si administratorul) , dar sediul social a ramas acelasi(locuinta mea). Mai am vreo responsabilitate asupra sediului social al SRLului sau este complet raspunderea noului administrator sa il schimbe
Ultima modificare: Marți, 21 Martie 2023
csichitiu@iotgroup.com, utilizator
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 14:38, 22 Martie 2023
Buna ziua, sediul social ramane valabil dupa cesionare daca nu a expirat durata sau daca nu reziliati contractul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma in insolventa covaci112233 covaci112233 buna dimineata,am fost administrator si asociat unic la un srl care in 2009 am cesionat partile sociale altei persoane,am avut si un credit fara garantie la ... (vezi toată discuția)
Vanzare s.r.l. cu datorii marius d marius d sunt asociat unic si administrator unic al srl-ului care are datorii la stat -tva, cas, etc 1. pot sa vand srl-ul la persoana fizica ?( cesiune toate partile ... (vezi toată discuția)
Posibile probleme la cedare srl datorii mici? marycompany2000 marycompany2000 Buna ziua, As avea nevoie de niste lamuriri. Am un SRL care nu mai are activitate de 3 ani, cu datorii mici la stat (aprox 900 ron) si fara datorii la ... (vezi toată discuția)