avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatii bar
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatii bar

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru situatia de mai jos:

Mi-am deschis un PFA de curand pentru a merge la evenimente cu un bar de tutun si alcool.Tutunul si alcool il achizitionez de la anumiti furnizori sau online.As dori sa fiu cu toate actele/avizele in regula:

1. Ce coduri caen am nevoie pentru tutun si alcool?
2. Ar trebui vreo autorizatie speciala pentru comercializarea de tutun si alcool? Daca da, de unde se poate achizitiona?
3.Alte autorizatii necesare?
Ultima modificare: Joi, 23 Martie 2023
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Alte coduri caen pe pfa Mary2005 Mary2005 DEJA AM UN PFA , DAR AM VOIE SA VAND DOAR HAINE SI DETERGENTI. POT SA VAND IN PARALEL LEGUME- FRUCTE PE ACEST PFA? (vezi toată discuția)
Modificare cod caen + cesiune parti sociale diziy diziy Buna seara Sunt asociat intr-o societate impreuna cu doua alte persoane. Acestea urmeaza sa iasa din firma si eu, ca asociat unic, vreau sa modific codul ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala coffegirl coffegirl Buna seara. Va rog am nevoie de ajutorul dvs in legatura cu drepturile de comercializare ale unui detinator de Intreprindere Individuala. Detin un magazin ... (vezi toată discuția)