Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatii bar
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatii bar

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru situatia de mai jos:

Mi-am deschis un PFA de curand pentru a merge la evenimente cu un bar de tutun si alcool.Tutunul si alcool il achizitionez de la anumiti furnizori sau online.As dori sa fiu cu toate actele/avizele in regula:

1. Ce coduri caen am nevoie pentru tutun si alcool?
2. Ar trebui vreo autorizatie speciala pentru comercializarea de tutun si alcool? Daca da, de unde se poate achizitiona?
3.Alte autorizatii necesare?
george-neagu, moderator