Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Adăugare cod caen la pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Adăugare cod caen la pfa

Buna ziua ! Am urmat un curs de masaj de relaxare ! Diploma este autorizata la ministerul muncii si educatiei ! Intrebarea mea este : Pot pune un cod caen la pfa sa pot practica masajul de relaxare la mine acasa ?
george-neagu, moderator
Puteti face asa ceva , insa , potrivit art. 16 alin. (1) din OUG 44/2008, PFA poate avea în obiectul de activitate cel mult 5 clase de activităţi prevăzute de codul CAEN.
Multumesc pentru raspuns !

Cornel Vasile a scris:

Puteti face asa ceva , insa , potrivit art. 16 alin. (1) din OUG 44/2008, PFA poate avea în obiectul de activitate cel mult 5 clase de activităţi prevăzute de codul CAEN.