Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Am un contract de intretinere cu uzufruct, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Am un contract de intretinere cu uzufruct, in care ...

Buna ziua,
Am un contract de intretinere cu uzufruct, in care este specificat"este exclusa internarea in spitale pt tratare boli cronice sau camine batrani".Este bolnava de dementa , este foarte greu de ingrijit.Cum as putea sa procedez pentru internarea intr-un camin de batrani? Multumesc
Bolnavii de demență nu pot fi internați în azile cu oameni care n-au boli psihice. Le-ar pune viața acestora în pericol.
Dapix, utilizator
Are cine sa va atace contractul? Daca da, nu o puteti interna, ci ingriji la domiciliu, va trebui sa angajați pe cineva.
gi-jane2, moderator