Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Bună ziua! Stimați forumiști, întrebarea mea, ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Bună ziua! Stimați forumiști, întrebarea mea, este: 1. Se ...

lichidare - procedura falsului

Bună ziua!
Stimați forumiști, întrebarea mea, este:
1. Se poate înscrie în fals, întreaga procedură de insolvență-faliment, a unei societăți comerciale? Fără a se menționa un înscris anume,
2. La ce instanță de judecată? La cea de faliment? Dar când însuși judecătorul sindic, este parte activă, a falsurilor?
Ioan Victor, utilizator
Nu exista o astfel de posibilitate,procedura inscrierii in fals vizează înscrisuri care trebuiesc precizate,instanta verifica înscrisurile poate cere părților monstre de semnături,/scris după dictare etcetc.Mai mult procedura inscrierii in fals nu este o acțiune de sine statoare ci poate fi invocata într un proces aflat pe rol de către partea căreia i se opune un înscris pe care îl considera falsificat modificat etc.Consultati un av pt apărări care pot sa fie făcute ,justitiabilii care se., reprezinta. "singuri au tendința sa interpreteze fantezist dispozițiile legale..