Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis italian retinut pt alcool volan peste 0,8 ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis italian retinut pt alcool volan peste 0,8 sange. In final ...

Permis italian retinut pt alcool volan peste 0,8 sange. In final am primit ca si condamnare amenda penala de 5000 de ron pe care am achitato imediat!
Permisul acesta italian acum va fi trimis in italia? Sau cum il pot recupera?
Da, se trimite organului emitent care stabileste mai departe.
Exista un interval anume in care se trimite acest permis?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Da, se trimite organului emitent care stabileste mai departe.

Dupa ce hotararea ramane definitiva, trebuie sa il trimita.