Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua Daca eu ieri am depus dosarul pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua Daca eu ieri am depus dosarul pentru indemnizație ...

Buna ziua
Daca eu ieri am depus dosarul pentru indemnizație de creștere a copilului,când ar trebui sa primesc?
Ca in maxim 2 luni ..primiti.
Și oare da și din urmă?

Cornel Vasile a scris:

Ca in maxim 2 luni ..primiti.

Se plateste si retroactiv , de la data nasterii copilului daca nu ati indeplinit conditiile pentru a beneficia de concediu de materinitate sau din ziua urmatoare celei in care ati terminat concediul de maternitate