Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire cont salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire cont salariu

Buna seara,
mi s-a instituit poprire pe cont 1/3 din salariu. Intrebarea mea este daca pot solicita diminuarea procentului de poprire, in conditiile in care sunt mama singura cu un copil in intretinere, am cu rata la banca, iar suma ramasa dupa executarea popririi, nu imi este suficienta pentru a acoperi cheltuielile minime de existenta.
Multumesc.
Tudoreanu, utilizator
Da, puteti, un instanta, faceti contestatie la executare. Nu cred ca va va ajuta in mod real.