avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Daca vand diverse decoratiuni (practic ar fi un hobby) ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Daca vand diverse decoratiuni (practic ar fi un hobby) trebuie firma?

Buna! As dori sa vand diverse decoratiuni (practic ar fi un hobby) in piata. Trebuie sa imi deschid firma?
Ultima modificare: Joi, 20 Aprilie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cezar augustin Dinu , Avocat 17:43, 20 Aprilie 2023
Da.
SA....SRL...II...PFA....orice entitate juridica de la care statul sa-si incaseze impozitele.
Ultima modificare: Joi, 20 Aprilie 2023
Cezar augustin Dinu, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infintare pfa sau .... mirel88 mirel88 salut , sunt un confectioner decoratiuni plante uscate si asi dori sa stiu ce trebuie sa fac sa vand produsele online pe site socializare etc. (adica sa fiu ... (vezi toată discuția)
Îi/pfa/srl? sveta izbash sveta izbash Buna ziua. Vreau sa îmi deschid o firma de decorațiuni handmade. Am vorbit cu un jurist și el mi-a recomandat sa îmi fac întreprindere individuală. Am ... (vezi toată discuția)
Cont bancar pfa bogdanblue bogdanblue Buna ziua. Sunt intro mare dilema. As dori sa imi deschid un cont de PFA in euro la ING. Rezumat: Am un cont de PFA si vreau sa primesc bani in EURO de ... (vezi toată discuția)