Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Daca vand diverse decoratiuni (practic ar fi un hobby) ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Daca vand diverse decoratiuni (practic ar fi un hobby) trebuie firma?

Buna! As dori sa vand diverse decoratiuni (practic ar fi un hobby) in piata. Trebuie sa imi deschid firma?
george-neagu, moderator
Da.
SA....SRL...II...PFA....orice entitate juridica de la care statul sa-si incaseze impozitele.
Cezar augustin Dinu, Avocat