Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Prima de vacanta
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Prima de vacanta

Sunt functionar public la o primarie si intrebarea mea este daca in anul 2010 la plecarea in concediu de odihna vom mai beneficia de prima de vacanta
lg 330/2009 privind salarizarea unitara abroga in parte og 6/2007 . printre articolele neabrogate se afla si art. 23 din og 6/2007 care prevede ca la plecarea in concediu functionarul public beneficiaza de o prima egala cu salariul de baza brut din luna anterioara plecarii in concediu .
deci pina in prezenta se pare ca vom lua prima de vacanta dar nu se stie pina cind !
legea nr. 330/2009
"Art. 48
(2) Prevederile din actele normative referitoare la detaşare, delegare şi mutare, acordarea concediilor, a primei de vacanţă, la cheltuieli de transport, cheltuieli cu cazarea şi locuinţa rămân în vigoare." :)