Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general D 107 la un contract de sponsorizare 20% impozit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

D 107 la un contract de sponsorizare 20% impozit

Buna ziua. Daca am un contract de sponsorizare 20% impozit pe venturi 2023 in valoare de 5000 lei , cand trabuie facuta D 107 , la semestru sau la finalul anului? Pentru semestrul I pot deduce doar 1000 de lei , diferenta va fi dedusa in semestrul II. Este corect sau mai trebuie sa fac si alte declaratii .
Multumesc .
george-neagu, moderator