Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! comisia de angajare si salarizare ca si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! comisia de angajare si salarizare ca si comisia de ...

Buna ziua!
comisia de angajare si salarizare ca si comisia de contestatie este platita conform HG 1336.
Intrebarile mele sunt; Comisia de contestatie , daca nu am avut nici o contestatie, se plateste?
Si
Secretarul celor 2 comisii, care este una si aceeasi persoana, va primii de 2 ori plata?
Multumesc!
Pentru activitatea desfășurată în cadrul comisiei de concurs, precum și pentru cea desfășurată în cadrul comisiei de soluționare a contestațiilor, membrii și secretarii acestora au dreptul la o indemnizație reprezentând 10% din salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată.
MULTUMESC!