Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua, Cum obtin certificat ocpi pentru un teren ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua, Cum obtin certificat ocpi pentru un teren intravilan ...

Buna ziua,
Cum obtin certificat ocpi pentru un teren intravilan la care nu am facut cadastrul. M-am uitat la solicitarile care se fac on line la ocpi si nu stiu la ce sa aplic. Mentionezca imi trebuie la judecatorie - succesiune, mai multi mostenitori
viu, utilizator
daca nu ati facut cadastrul nu aveti ce sa cereti de la ocpi. angajati un cadastrist. in functie de situatie, de la angajare pana la obtinerea extrasului CF trec cca 3 luni, dar poate dura si mai mult. avocatul dvs ce parere are?