Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ajutor declarație unică cu pfa înghețat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ajutor declarație unică cu pfa înghețat

Bună. Doresc să depun declarația unică, dacă am înghețat pfa pe 3 ani, ce fac modificat față de declarațiile din anii trecuți? La estimativa trec 0? Mai trebuie bifat ceva?
După ce ați inregistrat actele de suspendare a activității pfa la Registrul comerțului, in maxim 30 de zile de la data de pe decizia primita veți depune declaratia unica pentru perioada din anul respectiv cât ați avut pfa-ul activ.
Apoi pentru restul perioadei de suspendare a activității nu mai depuneți declaratii unice.