Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deducere abonament/ asigurare medicala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deducere abonament/ asigurare medicala

Buna ziua,

Rog mai multe detalii despre cum se face deducerea unui abonament sau asigurare medicale private in contabilitate.

Ele pot fi in cuantum de pana la 400€ anual cumulate sau fiecare dintre ele in valoare de pana la 400 €?

Care varianta este mai avantajoasa,(eu sunt administratorul unui SRL si doresc sa imi fac pentru mine ca angajat.) Abonament medical si asigurare medicala private oferite de catre firma sau sa le fac pe persoana fizica cu deducerea aferenta.

Orice detalii imi sunt de folos!

Multumesc!
Coman2010, utilizator