avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 349 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Semnatura digitala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Semnatura digitala

Am un apartement si as vrea sa dau cuiva uzufructul. Eu nu locuiesc in tara si nici nu am cui sa-i dau procura. Se poate face un act notarial cu semnatura digitala?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 16:01, 7 Mai 2023
Nu.
Fie trimiteți o procura de la Ambasada sau Consulat, fie veniți personal în țară

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara , as vrea sa intreb daca pot vinde un teren cu pasaport ... dama cu flori dama cu flori buna seara , as vrea sa intreb daca pot vinde un teren cu pasaport (am expirat bi).sunt in italia si nu stiu cum as putea proceda. as vrea sa stiu ce acte ... (vezi toată discuția)
Procura notariala prin semnatura digitala Radu4 Radu4 Buna ziua. Doresc sa imputernicesc o persoana prin procura notarială, eu aflandu-ma in afara teritoriului Romaniei. Care sunt variantele in aceasta ... (vezi toată discuția)
Mostenire GabryGabry GabryGabry Buna ziua,sper sa ma puteti ajuta, am fost anuntata ca am de primit o mica mostenire,(suscesiune),care sunt pasi care trebuie sa_ i fac,notar?anaf? .precizes ... (vezi toată discuția)