Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa de munca din Santierul Naval
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa de munca din Santierul Naval

Buna ziua,
Cei care lucreaza in Santierul Naval beneficiaza de grupa a II de munca? daca lucrez din 2018 pana in prezent, beneficiez de grupa 2? Multumesc.
Pentru a beneficia de grupa de munca, firma trebuia sa intocmeasca documentatiile prevazute in HG nr. 1014/ 30.12.2015, sa obtina avizul ITM/ Inspectia muncii pentru locurile de munca propuse a fi incadrate in grupa de munca, sa nominalizeze lucratorii pe locurile de munca pentru care s-a obtinut avizul.