Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua, am primit astăzi un bilețel de la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua, am primit astăzi un bilețel de la poștă cum ca ...

Bună ziua, am primit astăzi un bilețel de la poștă cum ca am primit ceva de la ANAF, și ma întreb ce poate fi? Am 17 ani, nu am probleme cu legea sau amenzi, am lucrat vara trecuta cu contract de munca. Ce ar putea fi? Deoarece ma îngrijorez sa nu fie vreo datorie, chiar dacă nu am asa ceva, am mai auzit ca ar scoate ei datorii de nicăieri..
Daca nu mergi sa vezi, n-ai de unde sa stii, nu?
Dacă nu ridicați plicul nu înseamnă că vi se va șterge datoria sau ca veți putea spune ca nu ați stiut sau nu ați fost înștiințat.
Scrie recomandare pe bilețel

Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu are legatura cu c.i.m., plata contributiilor o face angajatorul nu dvs ... recomandare scrie, intrucat asa se trimit toate adresele de la institutiile publice si, in plus, vor sa aiba semnatura dvs de primire.

Ati redirectionat 3,5% din impozitul anual datorat?