Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... O persoana din familia mea are venituri din chirii.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

O persoana din familia mea are venituri din chirii.

Buna ziua!
O persoana din familia mea are venituri din chirii.Si ar dori sa scoata din spv Certificat de atestare fiscala pentru fondurile fotovoltaice...
Dar i-au dat mesaj de 2 ori ca nu am scris in declaratiile rectificative data incetarii contractelor 2019-2020,2020-2021,2021-2022.
Problema este ca contractele nu inceteaza in acelasi an si nu se poate sa completez data incetare ,fiecare incepe in jur de 01.06 si se termina in data de 30.05 anul urmator,si imi scrie ca contractul trebuie sa inceteze in acelasi an ca sa pot completa data incetare.
Plus ca imi cer sa completez in DU rectificativa 2018-2019 rectificativa cap 2 pentru lipsa contract 1/01.06.2015...eu stiu ca nu avem contract de inchiriere in 2015,ci din 2018.
Va rog sa imi dati un sfat daca puteti.Ea are o persoana cu handicap acasa si nu prea se poate deplasa la anaf.
Va multumesc si va doresc o zi frumoasa.
george-neagu, moderator