Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna. Ce lege , sau articol din constituție,îți ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna. Ce lege , sau articol din constituție,îți permite refuzul ...

Buna. Ce lege , sau articol din constituție,îți permite refuzul de a semna( fiind parinte) , sau completa vreun formular pe care ți-l impune scoala vs grădinița, și eu consider că datele sau informațiile date( completate) în formular sunt un pericol pt mine ( familie) și copilul meu?
Legislația nu permite colectarea de informații sensibile cum ar fi etnia, religia, sănătatea, apartenență politică dacă e cazul și altele asemenea. Dumneavoastră ce vi se cere de considerați că sunteți puși în pericol?